Çelik Motor’a Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü.

Çelik Motor, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından 15 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Tüketici Ödülleri’nde, “Tüketici Memnuniyetini ilke Edinen Firma Ödülü”ne layık görüldü.

 Tüketici ödülleri, tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amaçlarıyla 2011 yılı faaliyetleri dikkate alınarak yedi farklı dalda verildi.

 Çelik Motor, ithalatını gerçekleştirdiği Kia markasıyla, tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimsemesi ve buna uygun davranmış olması, yasal zorunluluk 2 yıl olmasına rağmen tüketicilere 5 yıl garanti süresi sunması, ücretsiz olarak 24 saat yol yardım hizmeti sunması, müşteri memnuniyet stratejisini oluşturması sonucunda bu ödüle layık görüldü.

 Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”nü, 12 Nisan Perşembe günü Ankara’da düzenlenen törende Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’dan aldı.