Efsanevi GTi Concept, sürücüsünü ilk görüşte dış görünümüyle baştan çıkaracak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nın en heyecan verici lansmanlarından biri Peugeot 208’in konsept modellerinden biri olan GTi Concept.

Efsanevi GTi modelinin yeniden doğuşu olan Peugeot 208 GTi Concept, otomobil tutkunları tarafından heyecanla bekleniyor.

Kaptunun altında RCZ’in 200 beygirlik motoruna sahip olan GTi Concept, spor ruha sahip özel bir otomobil.

GTi Concept, sürücüsünü ilk görüşte dış görünümüyle baştan çıkarıyor. Derin kırmızı boyası, motor kapağı ve tavanda boya katmanları; cilayla oluşturulan damalı bayrak görüntüsüyle GTi Concept, spor karakterini yansıtıyor.

Damalı bayrak motifini, ön ızgarada da kullandık. Ön ızgara kirişi ve arka tamponun alt bölümü, siyah lake renkleriyle belirgin bir kontrast sergileyerek öne çıkıyor.

GTi Concept, sürücüsüne araç içinde de heyecan verici bir atmosfer sunuyor. Deri direksiyonun arkasında yer alan LED gösterge çerçeveleri, aracın sportif karakterini ön plana çıkarıyor.

Aracın tavanı tamamen siyah, pedalları ise alüminyum… Son olarak, gösterge paneli ve havalandırmalar, kırmızı ile siyahı ince bir renk karışımı halinde bir araya getiriyorlar. Kapının alüminyum kıvrımları ise damalı motif ile kaplı.

Küçük direksiyonu sayesinde GTi Concept, sürücüsüyle bütünleşiyor. Bu direksiyon sayesinde daha sportif bir sürüş yakalamanız mümkün. Bu sürüş karakterini, önde ve arkada 36 mm artırılmış olan tekerlek izleri ile tavan spoileri destekliyor. Önde 302 mm, arkada 249 mm çaplı dört diskle donatılan kırmızı kaliperli frenler, GTi Concept’e optimum fren mesafesini sağlıyor.

GTi Concept, performas odaklı sportif sürüş tarzına sahip sürücülerin beğenisini kazanacak.