Elazığlı Murat Hazır Beton, araç parkını Ford Cargo’larla zenginleştirmeye devam ediyor.

Ford Otosan; Elazığ’da faaliyet gösteren Murat Hazır Beton firmasına 4 adet Ford Cargo 4136M kamyonu, törenle teslim etti. Ford Otosan Cargo Bölge Satış Müdürü Baran Süslü ve satışı gerçekleştiren Çetinkayalar Otomotiv Satış Danışmanı Erkan Gündüz tarafından teslim edilen araçları, Murat Hazır Beton yetkilisi Mustafa Yaman teslim aldı.

 Törende yaptığı konuşmada, araç parklarını Ford Cargo’lar ile genişletmeye devam edeceklerini ve şu an toplam 13 Ford Cargo araca sahip olduklarını söyleyen Mustafa Yaman, “İlk mikser araçlarımızdan bu yana Cargo’lar, hem satın alma maliyetleri ve kredi kampanyalarıyla hem de işletme maliyetleri ile her zaman cazibesini koruyor” dedi.

 Ford Cargo’lar iş sahiplerinin kârını artırıyor

360 PS/1400 NM gücündeki güçlü ve ekonomik Ecotorq motoru, yeni mandallı tip konforlu şanzımanı, 10 mm 500 MPa gücündeki sağlam şasisi, 750 saat bakım aralığı,standart olarak sunulan klima ve 2 yıl sınırsız km garantisi gibi rekabetçi özellikleriyle öne çıkan Ford Cargo Yeni İnşaat Serisi; inşaat, hafriyat, maden ve beton firmalarının beklentilerini en yüksek şekilde karşılıyor. Rahat vites geçişleri, kolçaklı koltuk, artırılmış kabin içi konfor ve üstyapıyı görme imkanı veren yeni arka camıyla sürücülerin işlerine odaklanmasında kolaylık sağlarken, iş sahiplerinin kârlarını artırmasına olanak tanıyor.

 Ford Cargo’lar 50 ükeye ihraç ediliyor

Ford Cargo’lar, 1,1 milyon m2’lik alana sahip olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Yurtiçinde 35 yetkili satıcı, yurtdışında 20 distribütör ile müşterilere ulaşırken; Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç ediliyor.

 1500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda aynı zamanda Euro 5 normlarına uygun, çevre dostu Ecotorq motor üretimi yapılıyor. 7,3 lt ve 9 lt. silindir hacminde 260PS/320PS/360PS/380 PS güce sahip motorlar yüzde yüz Türk işgücüyle, yüzde yüz yerli üretiliyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten tek kamyon markası olan Ford Cargo, yüzde 70 yerlilik oranı ile Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.