Infiniti, Geleceğin Lüks Kompakt Otomobili için Magna Steyr ile Üretim Anlaşması İmzaladı

Infiniti, Magna International’a bağlı olarak faaliyet gösteren Magna Steyr ile geleceğin lüks kompakt otomobili olarak tanımlanan yepyeni bir model için anlaşma imzaladı. Infiniti’nin Avrupa pazarında büyümesi için fırsat yaratacak olan bu yeni model, Magna Steyr tesislerinde üretilecek. Yeni lüks kompakt modelin 2014 yılında yollarda olması bekleniyor.  Infiniti gamının giriş modeli olacak olan yeni kompakt araç, Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye pazarında da satışa sunulacak.

Özellikle genç müşterilerin Infiniti markası ile ilk kez tanışmalarına olanak sağlayacak ve yeni pazar bir lüks otomobil anlayışı getirecek yeni model 2014 yılında satışa sunulacak. Bu yeni model Infiniti markası için yeni müşterilere ulaşma ve Avrupa gibi önemli pazarlarda büyüme anlamında önemli bir fırsatı temsil ediyor.

Infiniti ile imzalamış olduğu bu ilk araç montaj anlaşması, Magna Steyr’nin mühendislik ve komple araç montaj hizmetleri tedarikçisi olarak müşteri portföyünü daha da çeşitlendirme yolunda önemli bir kilometre taşı oluşturuyor. Her iki şirket de şu anda imalat ve tedarik anlaşmalarının detayları üzerine çalışıyor.

INFINITI Hakkında

Japon premium otomobil markası INFINITI, markasının söz verdiği “ilham veren performans” konseptini, canlandırıcı performansı, benzersiz tasarımı ve ileri teknolojisiyle sedan, coupe, SUV ve birden fazla sınıfa mensup modellerden oluşan geniş bir ürün yelpazesinde yansıtıyor. Dünya çapına yayılmış özel INFINITI Centre’lar ağı aracılığıyla yeni ürünlerini pazara sunmaya devam eden INFINITI, müşterilerine otomobile sahip oldukları sürenin tamamı boyunca olağanüstü bir konukseverlik vaat ediyor.

Magna Steyr Hakkında

Otomobil üretimindeki 100 yılı aşkın tecrübesi ve geniş hizmet yelpazesi sayesinde Magna International’e bağlı olarak faaliyet gösteren Magna Steyr otomobil üreticileri için dünyanın en önemli mühendislik ve imalat ortağı bağımsız markası haline geldi. Magna Steyr; Mühendislik, Sözleşmeli Araç İmalatı, Tavan Sistemleri ve Yakıt Tankı Sistemleri olmak üzere dört alanda faaliyet gösteriyor. Sözleşmeli imalatçı olarak 21 model için yaklaşık 2,5 milyon araç üretmiş olan firmanın 37 yerde satış temsilciliği bulunuyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da olmak üzere 10 bin 500’ün üzerinde personeli bulunuyor.

Magna International Hakkında

Büyük ürün çeşitliliğine sahip global otomobil tedarikçisi olan Magna, teknolojik olarak gelişmiş otomotiv sistemleri, montaj işlemleri, modülleri ve bileşenleri tasarlayıp geliştirerek imalatını gerçekleştiriyor. Magna ayrıca otomobil ve kamyonetlerin orijinal ekipman imalatçılarına (“OEMs”) satmak amacıyla komple araç mühendislik hizmeti veriyor ve montajı yapıyor.

Magna’nın faaliyet alanı kapsamında; otomotiv iç sistemleri, koltuk sistemleri, kapama sistemleri, gövde ve şasi sistemleri, görüş sistemleri, elektronik sistemler, harici sistemler, aktarma organı sistemleri, tavan sistemleri ve hibrid ve elektrikli araçların/sistemlerin tasarımı, mühendislik hizmetleri, testleri ve imalatının yanı sıra komple araç mühendislik hizmetleri ve montajı yer alıyor. Magna’nın 26 ülkede 294 imalat tesisi, 87 ürün geliştirme, mühendislik ve satış merkezi ve yaklaşık 111 bin çalışanı bulunuyor.