Maurice Lacroix’nın Yeni Marka Elçisi Henrik Fisker oldu.

“Dünyanın ilk elektrikli spor arabasını yaratmak sadece bir hayaldi. Ta ki ben bunu başarana kadar” diyen Fisker Automotive’in kurucusu Henrik Fisker, Maurice Lacroix’nın yeni marka elçisi oldu.

İsviçre saatçiliğinin en önemli temsilcilerinden Maurice Lacroix, yarış sporlarından aldığı ilhamı her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Son olarak dünyanın en ikonik spor arabalarına tasarımcı olarak imza atan Fisker Automotive’in kurucusu Henrik Fisker’i yeni marka elçisi ilan eden Maurice Lacroix, bu ortaklık ile önümüzdeki günlerde pek çok farklı çalışmaya imza atacak.

Yüksek performanslı bir otomobilin aynı zamanda doğa dostu da olabileceğine her zaman inanan Henrik Fisker, bu inancını tasarımını kendisinin yaptığı KARMA isimli elektrikli araçla kanıtlamıştı. Bu sayede otomobil tarihinde yepyeni bir sayfa açan Fisker, tıpkı Maurice Lacroix gibi yenilikçi, yaratıcı ve zamanının ötesinde düşünebilen bir karaktere sahip.

Maurice Lacroix markasının üst yönetiminden Marc Gläser, işbirliği hakkında şunları söylüyor: “ Maurice Lacroix, bugün İsviçre saatçiliğinin çağdaş bir temsilcisi. Henrik Fisker de otomobil endüstrisinde yarattığı devrimlerle, ürünlerimiz ve değerlerimizi temsil edebilecek en iyi isim. İşbirliğimizin temelinde felsefelerimizin ortaklığı yatıyor”.

Gelişmiş tasarım öğelerini üstün bir teknik altyapı ve eşsiz bir zanaatle birleştirebilmenin iki taraf için de en temel ortak nokta olduğunu belirten Henrik Fisker ise “Maurice Lacroix marka bir saati ilk defa gördüğümde resmen çarpılmıştım. Markanın tüm saatleriyle bir otomobilin güzelliğini birbirine çok yakın buluyorum. Kişisel olarak bu benzerlik beni çok etkiliyor. Çünkü bence bunlar hayatı heyecanlı kılan detaylar…”

Henrik Fisker, bugün küresel spor otomobil endüstirisinde ikon olarak kabul edilen BMW, Aston Martin gibi markalar için otomobiller tasarladı. Varolan otomotiv sektörüne bir yenilik kazandırmak tutkusunun ışığında ortağı Bernhard Koehler ile hareket eden Henrik Fisker, otomobil sektörünün geleceğine imza atacak radikal bir kararla 2007 yılında Fisker Automotive’i kurdu. Bu girişimi için “Hayatta sizi bambaşka bir yöne taşıyacak dönüm noktaları vardır. Bunun için içgüdülerinizi dinleyip sahip olduğunuz her şeyle kendinizi adamanız gerekir. Gerçekten inanırsanız, risk almaya değerdir. Ve zaten sonra başarı da gelir” cümlelerini kuran Fisker, şirketi kurmasından 4 yıl sonra dünyanın ilk elektrikli spor arabası “Karma”yı yarattı. Karma, birkaç ay içinde binlerce satışa ulaştı.