NISSAN’LARA BAHAR GELDİ.

Nissan, jenerik modellerinde başlattığı bahar kampanyalarını açıkladı. Nissan bahar kampanyası kapsamında Micra, Note, Juke ve Qashqai modellerine özel olarak yüzde 0’dan başlayan kredi imkânı sunuyor

Nissan sahibi olmak isteyenler için bahar kampanyaları başladı. Nissan’ın jenerik modelleri olan Micra, Note, Juke ve Qashqai’de yüzde sıfırdan başlayan kredi seçenekleri sunan bahar kampanyası ile birlikte modellerin fiyatları da dikkat çekiyor.

Nisan ayı kampanyası ile crossover segmentinden Qashqai modeline sahip olmak isteyenlere 18 bin TL için 18 ay boyunca yüzde 0 faiz ile kredi kullanma fırsatı sunuluyor. Eşsiz tasarımıyla fark yaratan Juke modeli için ise kampanya kapsamında 13 bin TL için 13 ay boyunca yüzde 0 faiz ile kredi kullanma şansı bulunuyor. Binek araç segmentindeki Micra ve Note modellerinden birine sahip olmak isteyenler de 10 bin TL kredi kullandıkları takdirde 12 ay için yüzde 0 faiz ile ödeme fırsatı yakalayacaklar.

Kampanya kapsamındaki modellerden Nissan Micra 30 bin 764 TL, Nissan Note 35 bin 520 TL, Nissan Juke  43 bin 362 TL, Nissan Qashqai 51 bin 341 TL, otomatik vites Qashqai  61 bin 469 TL, Nissan Qashqai+2 ise 65 bin 269 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.

Nissan ilk çeyreği yüzde 2,4 ile kapattı

Bir önceki aya oranla toplam pazarda yüzde 56 artış sağlayarak Mart ayında 64 bin 884 adetlik toplam satışa ulaşan otomotiv pazarında olduğu gibi Nissan’da da grafikler yükselme gösteriyor. 47 bin 270 adetlik toplam binek pazarında 2012’nin ilk çeyreğinde yüzde 3’lük pazar payını koruyan Nissan, Mart ayında ise yüzde 3.2’lik pazar payının sahibi oldu. Nissan toplam pazarda ilk çeyreği yüzde 2,4’lik pazar payı ile kapatırken Mart ayında ise yüzde 2,5’luk pazar payına ulaştı.

Nissan 2011 Yılında Avrupa’da Satış Rekoru Kırdı

Nissan, Avrupa’da 2011 mali yılında 713 bin adedin üzerinde rekor bir satış gerçekleştirerek bugüne kadarki en iyi yıllık pazar payına imza attı.

Nissan faaliyet gösterdiği 37 pazarın 32’sinde yıllık bazda satış artışı elde etti. Geçen yıla oranla yüzde 0,6’lık bir artış sağlayarak yüzde 3,9’luk pazar payını elde eden Nissan, yıllık bazda da yüzde 17,5’luk bir artışla 106 bin satış adedine ulaştı. Ayrıca Nissan, en çok dikkat çeken Qashqai ve Juke modelleri ile crossover segmentindeki hâkimiyetini korumaya devam etti. 2011 yılını öncü olarak bitiren Nissan, Avrupa’da 250 bin adedin üzerinde Qashqai, 135 bin adedin üzerinde Juke satışı gerçekleştirdi.

Nissan Mart ayında ise bugüne kadar ki en yüksek satış adedi olan 87 bin 457 adede ulaşarak Avrupa’da üst üste dördüncü ayında yüzde 4.0 sınırını aşarak yüzde 4.6’ya ulaşmasıyla rekor kırdı.

 Nissan hakkında

Nissan Motor Co., Ltd., Yokohoma merkezli  Japonya’nın ikinci büyük otomotiv şirketidir.

Dünyada 248,000 adetten fazla çalışanı ile faaliyet gösteren Nissan 2010 yılında 4,1 milyon adet araç satışı ile  8.77 trilyon Japon yeni (102,37 milyar USD) ciro elde etmiştir. Yeni, ayrıcalıklı ve heyecan verici modellerin üretimine olan bağlılığı ile Nissan geniş bir ürün yelpazesinde Nissan ve Infiniti markaları altında 64 adet modeli kullanıcılara sunmaktadır.

Sıfır emisyon’da bir öncü olan Nissan, ilk Nissan Leaf’in satışa sunulması ile  İlk satın alınabilir, kitlesel pazarlanan, saf elektrikli aracın üretimini gerçekleştirerek bir tarih yazmıştır. Nissan Leaf,  2011-2012 Japonya’da yılın otomobili ( RJC ); 2011’de Avrupa’da  Yılın Otomobili ve 2011 de Dünyada Yılın Otomobili  ödülleri başta olmak üzere  sayısız uluslararası ödül sahibi olmuştur.

Nissan’ın ürünleri, hizmetleri ve daha fazlası için http://www.nissan-global.com/EN/ web sitesini ziyaret ediniz.

Avrupa’da Nissan

Nissan yurt dışında üretim yapan  ve Avrupa’da varlığı olan otomotiv  firmaları  içinde en kapsamlı  Avrupa yayılmışlığına ve istihdama sahip  olan üretici firmalardan biridir. Nissan lokal bazlı dizayn, araştırma & geliştirme, üretim, lojistik, satış ve pazarlama operasyonlarında 14,500’den fazla personel istihdam etmektedir. Nissan’ın İngiltere, İspanya ve  Rusya’da yer alan üretim tesisleri geçtiğimiz yıl, mini MPV, ödüllü Crossover, SUV ve ticari araçlar başta olmak üzere 528,000 adetten fazla araç üretmişlerdir.  Nissan bugün Avrupa çapında 24 farklı ve yenilikçi ürünü satışa sunmakta ve tüm Avrupa’nın bir numaralı otomotiv markası olma yolundadır.