PAZAR DARALIYOR SKODA HIZ KESMİYOR

Skoda, Mayıs ayında Türkiye’deki satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artırarak yükselen satış grafiğini sürdürdü. Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, önümüzdeki aylarda pazara sunacakları yeni modellerin yanında, satış ve satış sonrasındaki hizmet kalitesinin artırılması ile de bu yükselişin süreceğini kaydetti. Skoda,  yılın ilk 5 ayında toplam 3 bin 201 adetlik satış gerçekleştirdi.

Son dönemde artan donanım seviyeleri ve yeni motor seçeneklerine sahip modelleriyle Türkiye pazarındaki popülaritesini artıran Skoda, bunu satışlarına da yansıttı. Mayıs ayı sonu itibariyle, yılın ilk 5 ayındaki toplam otomotiv pazarı, bir önceki yıla göre yüzde 21 daralırken Skoda, bir önceki yılla aynı teslimat rakamına ulaşarak pazardaki büyümesini sürdürdü. Mayıs ayında 827 adetlik satış gerçekleştiren Skoda, yılın ilk 5 ayında toplam 3 bin 201 adetlik satış rakamına ulaştı.

Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, bu yılın başından itibaren satışlarında istikrarlı bir yükseliş içinde olduklarını belirterek “Segmentinin en ekonomik ve en çevreci modeli Yeti Greenline’ın pazara sunulmasıyla yakalanan ivme, Haziran ayında 1.6 TDI common rail teknolojisine sahip Roomster, Temmuz ayında da yeni dizel motorlu Fabia modelimizin pazara sunulmasıyla devam edecek. 

Eylül ayında Citigo modelimizle yeni bir segmente gireceğiz. Kasım ayında Türkiye lansmanını gerçekleştireceğimiz Rapid modelimizle de birlikte yıl sonuna kadar 2 yeni motor ve 2 yeni model sunarak yükselişimize devam edeceğiz” dedi.

Satış başarısıyla bilinirliğini yükselten Skoda, sosyal platformlardaki takipçi sayısını da hızla artırıyor. Sayıları sürekli artan ziyaretçiler, bununla birlikte düzenli güncellenen web sitesinden marka hakkındaki en son bilgilere, kampanya ve modellerle ilgili haberlere anında ulaşabiliyor.