R 730, SCANIA’NIN GURURU OLDU…

Avustralya’nın önde gelen ticari araç yayınlarından Power Torque Dergisi, Scania’nın en güçlü motoru olan

R 730’u “Teknoloji ve Yenilikçi” ödülüne layık gördü.

 730 beygir gücü ile ağır ticari araç pazarına en güçlü motorlarından bir tanesini sunan Scania, “Teknoloji ve Yenilikçi” ödülünün sahibi oldu.

 Avustralya’nın önde gelen ticari araç dergilerinden Power Torque Dergisi, Scania’nın amiral gemisi olan R 730’a, “Teknoloji ve Yenilikçi” ödülünü verdi. Güvenlik, performans ve yenilikçi tasarımı ile ödüle layık görülen R 730, sektörün ulaştığı son noktayı sunması açısından da büyük önem taşıyor.

 Power Torque Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Chris Mullet, Scaina R730’un sahip olduğu muhteşem performans ile bu ödüle layık görüldüğünü belirterek “Son derece rekabetçi bir alan olan ağır ticari araç sektöründe, araç güvenlik sistemleri ve sahip olduğu güçlü performansı Scania R 730’un müşterileri tarafından beğeni kazanmasına sebep oluyor. Sahip olduğu opticruise şanzıman sürüş konforunda büyük bir rahatlık sunarken, ulusal karayolu ağının içinde tutarlı yolculuk sürelerini korumak için de büyük avantaj sağlıyor” dedi.

 Scania, özellikle daha fazla güç ve konfor arayan sürücülerin tercihi olan R 730’da güvenliğe de büyük önem veriyor. Adaptive Cruise Control (ACC), ESP ve Retarder ile sunulan sistem, çekicinin önündeki araçla arasındaki mesafeyi ayarlıyor ve mesafe ayarlanan ölçüleri geçtiyse araç hızını azaltarak aynı mesafeyi korumaya ve güvenli sürüşe katkı sağlıyor. Sistem acil durumlarda aracı durduracak özelliklere de sahip. Scania’nın yeni V8 motorlarında 730 beygirlik çekici Euro 5 ve EEV olarak üretiliyor.