Škoda Yeti Greenline İle Siz Tasarruf Edin, Doğa Kazansın.

Škoda Yeti Greenline’nin Özellikleri.

Yeti dinamik yol ve hafif arazi koşulları için geliştirilen SUV araçları arasında sunduğu olağanüstü düşük tüketim ve emisyon değerleri ile övgüyü hak ediyor.

Bu sınıftaki araçların sağlam ve yerden yüksek gövde yapısına karşın, Yeti Greenline segmentinde ihtiyaç duyulan direksiyon hakimiyeti ve yol tutuşunu kusursuz bir şekilde sunuyor.

Çevre dostu Yeti Greenline’nın mükemmel sürüş özellikleri, öncelikle1,6 TDI 105 HP gücündeki Common Rail enjeksiyon sistemli ve dizel partikül filtresine sahip turbo dizel motorla farkedilir.

Yeti Greenline, bu motorla ortaya çıkan ortalama 4,6 litre yakıt tüketimi ve 119 g/km CO2 salınımı ile yakıt ekonomisi sunarken aynı zamanda çevreye olan hassasiyetini ortaya koyar. Bu değerleri ortaya çıkarırken Yeti Greenline sürücüsüne sunuduğu dinamik sürüş keyfiyle de öne çıkıyor. 0-100 km/s arasındaki ivmelenmesini12,1 saniyede tamamlarken maksimum hızı 176 km/s’e çıkabiliyor.

Motorun sunduğu teknolojiye ek olarak, diğer temel ve önemli iyileştirmeler düşük tüketim ve emisyon değerlerinin sağlanmasına yardımcı olur. Öncelikle Start & Stop Sistemi, aracın gerekli durumlarda otomatik olarak motorunun çalışmasını durdurarak (örnek olarak trafik ışıklarında bekleme halindeyken) yakıt tüketimini düşürür. Fren enerjisi geri dönüşüm özelliği, dönme direnci düşük lastikler, aracın alt bölümünde yapılan aerodinamik değişikliklerle (yerden yükseklik 25 mm azaltılarak 155 mm’ye indirilmiştir.) ve bu iyileştirmelerin sonucunda oluşan 0,361’e indirilen düşük hava sürtünme katsayısı (cx) ile Yeti Greenline size sıradan bir dizel bir motora sahip bri SUV’den daha fazla düşük tüketim ve emisyon değerleri sunar.

1,6 TDI CR DPF 105 HP Motor
Turbo şarjlı dört silindirli ve yüksek basınçlı direk püskürtme özelliğine sahip dizel motor ve sağlam partikül filtresi aracın en yüksek kalitedeki sürüş keyfini sağlayan en önemli özelliklerdir.

Fren Enerjisi Geri Kazanım Özelliği
Araç yavaşlarken, alternatör araçtaki cihazların ihtiyacını karşılyacak elektrikten daha fazlasını üretir. Sabit bir hızda seyrederken cihazlar akü tarafından beslenir ve alternatör daha az yükle çalışır.

Start-Stop Sistemi
Eğer sürücü belirli bir süre boyunca arabayı durdurmuş ve vites konumunu boşa almışsa ayağını debriyajdan kaldırdığı an motor kendiliğinden çalışmayı durdurur. Bu şekilde 100 km’de ortalama tüketimde 0,4 litre’ye kadar, şehiriçi kullanımda ise 0,9 litreye kadar yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.

Araç Altındaki İyileştirmeler
Yerden yüksekliği 25 mm azaltılarak daha da etkin özellikler kazan araç altında yapılan iyileştirmeler ile hava sürtünme katsayısı iyileştirilmiş ve yakıt tüketimi azaltılmıştır.

Skoda Yeti Greenline 1.6 TDI Özel Tanıtım Fiyatı 52.000TL