TOYOTA PLAZA BAKIRCILAR, TOYOTA AVRUPA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ’NDE ZİRVEDE YER ALDI.

2012 Toyota ‘Ichiban’ Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’ Budapeşte Parlamento Binası’nda düzenlenen tören ile sahiplerine sunuldu. Türkiye’den Antalya Toyota Plaza Bakırcılar, satış ve satış sonrası müşteri memnuniyetindeki üstün başarısı ile ödüle layık görüldü.

2012 yılı Toyota “Ichiban” Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’ni kazananlar Budapeşte’de düzenlenen bir törenle açıklandı. Budapeşte Parlamento Binası’nda düzenlenen törende, satış ve satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetinde gösterdiği performans ile Türkiye’den Antalya Toyota Plaza Bakırcılar büyük ödüle layık görüldü. Antalya Toyota Plaza Bakırcılar’dan Esat Bakırcı’ya ödülü Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Didier Leroy tarafından takdim edildi. Toyota’nın Avrupa bölgesindeki yaklaşık 2 bin 600 bayisinin, marka standartlarına göre sürekli takip edilen performans sonuçlarının değerlendirildiği ödül sürecinde Toyota Plaza Bakırcılar, zorlayıcı kriterleri aşmayı başaran 42 bayi arasındaki yerini aldı.

Ödül töreninde konuşan Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Didier Leroy, Ichiban Ödülleri’nin Toyota’nın ‘önce müşteri’ ilkesinin bir yansıması olarak değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek “Müşterilerimizle temas kurduğumuz her noktada ve ürünlerimizle onların beklentilerini aşmalıyız. Bir Toyota sahibi olmak müşterimizin kararıdır. Toyota olarak bizim görevimiz ise, bu kararı veren müşterilerimizin mutlu olduğunu ve mutlu kalacağını garanti etmektir.” dedi. 2007 yılından bu yana düzenlenen geleneksel “Ichiban Ödülleri” ile Toyota bayilerinin müşteri memnuniyeti performasında somut gelişimler görüldü. Geçen süre içinde satışta yüzde 24 ve satış sonrası hizmetlerde de yüzde 17 oranında müşteri memnuniyeti artışı sağlandığı istatistiklere yansıdı.

Toyota ‘Ichiban’ Avrupa Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’nin Toyota Ailesi’nin tüm çalışanlarının motivasyonuna büyük katkı yaptığını söyleyen Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ise, “Toyota olarak, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasında bu yıl da zirvede yer alarak 4 yıldır üst üste birinciliğe ulaştık. Mutlak müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet veren ve bu başarıda emeği olan tüm bayilerimize teşekkür ediyorum. Antalya Bakırcılar bayimiz de, bu sene örnek performansı ile bizlere ayrı bir gurur yaşatmıştır.” dedi.

*Ödüllere adını veren ve Japonca ‘Birinci’ anlamına gelen “Ichiban”, Toyota’nın müşteri memnuniyeti sloganı olan ve “Önce Müşteri” anlamına gelen Japonca “Okyakusama Ichiban” cümlesinden alınmıştır.