Tüm Ürün Serisiyle IIHS Top Safety Pick Plus Ödülü Kazanan Tek Otomobil Üreticisi Volvo Cars, Yeni Bir Endüstri Kriteri Belirliyor

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge, Amerikan Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden (IIHS) TOP SAFETY PICK PLUS (TSP+) kazandı. Volvo Cars böylelikle tüm ürün serisi TSP+ olan bir marka haline geldi.

Volvo XC40 Recharge, bu ödülü kazanan ilk tam elektrikli küçük SUV oldu. Volvo Cars geçen ay, TSP+ ödüllerinin 2013 yılında verilmeye başlamasından bu yana otomobil üreticileri arasında bir rekor kırdı.

IIHS, en yüksek düzeyde güvenlik sağlayan otomobillere TSP+ ödülü veriyor. Volvo Cars, Şubat’ta dokuz, Mart’ta beş, ve Nisan’da bir olmak üzere 2021 içinde toplam 15 TSP+ ödülü aldı.

Volvo Cars’ın güvenlik sistemlerinde standart olarak yer verdiği ileri çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme özelliklerine, gelişmiş yaya ve bisikletli çarpışma önleme sistemleri de eklenince şirket diğerlerinden önemli ölçüde ayrışıyor.

Volvo Car USA Başkan ve CEO’su Anders Gustafsson, “Gövde stili, motoru ya da trimi ne olursa olsun, Volvo’lar çarpışmalarda yenilikçi bir koruma sunar. IIHS’nin bugün ürettiğimiz her otomobile bir Top Safety Pick Plus ödülü vermesinden gurur duyuyoruz. Otomobil üreten başka hiçbir şirket bu onurla ödüllendirilmedi” dedi.

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge, TSP+ kazanan aşağıdaki modellere katılıyor:

Eylül 2020’den sonra üretilen aşağıdaki modeller, 31 Mart 2021 itibarıyla IIHS’den TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülmüştür:

Volvo S90

Volvo S90 Recharge

Volvo V90

Volvo V90 Cross Country

Aşağıdaki modeller, 31 Mart 2021 itibarıyla IIHS’den TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülmüştür:

Volvo V60 Cross Country

Şubat ayında TOP SAFETY PICK PLUS ödülüne layık görülen aşağıdaki modellere katılıyorlar:

Volvo S60