Volvo Windsurf Cup ’12 ASPC’de başlıyor

 Yaz sezonu boyunca Volvo’nun sponsorluğunda ASPC Windsurf Center’da devam edecek olan Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12, tüm sörf tutkunlarını Alaçatı’da eşsiz bir organizasyonla bir araya getirmeyi hedefliyor.

 Uzun yıllarını sörfe vermiş ancak yarışma fırsatı bulamamış 35 (+) ve 18 (-) yaş grubunda amatör sörfçülerin ilgi odağı olacak Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12,  yaz sezonu boyunca ASPC’nin Alaçatı sörf koyundaki 6 bin metrekarelik alana yayılmış tesislerinde düzenlenecek.

 Toplam beş ayaktan oluşan ve temmuz, ağustos, eylül aylarında düzenlenecek rüzgâr sörfü kupasının ilk ayağı 15 Temmuz’da gerçekleşecek. Diğer ayaklar ise sırasıyla; 29 Temmuz, 12 Ağustos, 26 Ağustos ve 2 Eylül’de gerçekleşiyor olacak. Sürpriz ödüller için mücadele edecek yarışmacılar, bu ayakların en az dört tanesine katılarak sezon sonunda topladıkları puanların ortalaması ile değerlendirilecek.

 Organizasyon; yarışların yanı sıra müzik, mc performansları, latin perküsyon etkinlikleri, halat çekme ve Volvo S60 ile pitstop yarışması gibi aktiviteler ile büyük bir şölen tadında gerçekleştirilecek.

 Volcar Volvo Windsurf Cup ‘12’nin katılımcı ve izleyicileri, tüm ayaklarda Volvo ürün gamına ait modeller ile test sürüşü yapma fırsatı da bulacak. Ayrıca Volvo’nun güvenlik teknolojilerinin denenebileceği aktiviteler de gerçekleştirilecek.