Avrupa’daki Ar&Ge Merkezi’nin Yeni Başkanı Görevine Başlıyor.

İstanbul, 23 Nisan 2012. Mazda Motor Avrupa, Ichiro Hirose’yi  Mazda Motor’un Avrupa’daki Araştırma & Geliştirme Merkezi’nin  başkan yardımcılığına getirdi. Hemen göreve başlayacak olan Hirose, sorunsuz bir devir teslim aşamasının ardından Mazda Merkez Ofisinde Platform Programı Müdürü olarak çalışmak üzere Japonya’ya dönen Hiroyuki Matsumoto’nun yerini alacak.

 51 yaşındaki başarılı mühendis Ichiro Hirose, Mazda’nın ödüllü geliştirme ekibinin liderliğini yaptı. Kariyerinin 18 yılını yönetici olarak geçiren Hirose, son 28 yıllık süre zarfında Mazda’nın sıra dışı motor serilerinin geliştirilmesinde büyük rol oynadı.  Avrupa’daki yeni görev yerine atanmadan önce üç yıl boyunca bu bölümün başkanlığını yaptı. Bunun öncesinde ise, CE Geliştirme Grubu ve Motor Teknolojisi Geliştirme Grubunda çeşitli yönetim pozisyonlarında görev aldı. 

Mazda Motor Avrupa’nın Başkanı ve CEO’su Jeff Guyton, bu yeni görev değişikliği ile ilgili olarak şunları dile getirdi: “Öncelikle son iki yıldır Ar&Ge bölümünün başkanlığını yürütmekte olan Hiroyuki Matsumoto’ya özverili çalışmaları için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu önemli görevin bundan sonra, neredeyse yirmi yıllık bir yöneticilik deneyimine sahip başarılı bir mühendis olan Ichiro Hirose tarafından yürütülecek olmasından da büyük mutluluk duyuyoruz. Tıpkı Matsumoto-San gibi Hirose de yenilikçi SKYACTIV Teknolojilerimizin geliştirilmesinde ve yeni CX-5’in üretilmesinde etkili oldu. Bundan sonra da çalışmaların başarılı bir şekilde yürütüleceğinden ve yeni SKYACTIV Teknoloji serimizin Avrupa’da da benzer başarıyı elde edeceğinden eminiz.”