Dacia Duster Ezber Bozmaya Devam Ediyor..

 Dacia Duster Ezber Bozmaya Devam Ediyor.. < geri 

 

 

Dacia Duster 4×2 Testi..Oto Rüyası Gözüyle,,

 

Oto rüyası olarak Dacia Duster 4×2 versiyonunu test etme fırsatını bulduk. Dacia Duster’in tanıtım sloganı olan kolay ulaşırsın zor vazgeçersin söylemine katılmamak elde değil.  Araca dışardan bakıldığında sizi cezbeden bir yönü var. Ben bu aracı muhakkak test etmeliyim veya test edip almalıyım diye düşünüyorsunuz. İç mekân çok rahat ve kullanımı çok keyif veriyor. Ayrıca arka koltuktaki yolcular içinde diz mesafesi açısından, rahatlık açısından çok geniş dizayn edilmiş, bagaj hacminin de geniş olması bu araca olan talebi artıracağından çok eminim.  Zaten son zamanlarda yollarda artık sıkça Dacia Duster görmek mümkün hale geldi. Ayrıca Test süresinde en az 5-6 kişi aracı bana sordu, “bu aracı almak istiyorum tavsiye eder misiniz?” diye. Tabiki benim de cevabım hazır, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz dedim. Dacia Duster yol tutuşu, aracı kullanırken insana güven vermesi ayrıca en önemlisi yakıt olarak çok ekonomik bir araç, Testini gerçekleştirdiğimiz Dacia Duster 4×2 versiyonu şehir içinde 5.6 litre şehir dışı 5.9 litre yakıt tüketimi olarak gerçekleşti.

 

 

 

Dacia; binek modelleri Sandero, Logan Sedan, Logan MCV ve hafif ticari modelleri Logan MCV, Logan Van ve Logan Pick-up’tan sonra, 2010 yılında pazara sunulan Dacia Duster ile ezber bozuyor. 4×2 ve 4×4 versiyonları  bulunan Duster, 32.900TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Dacia Duster, her türlü yol koşuluna uygun, sağlam, güvenilir ve kullanımı kolay bir 4×4’ün ulaşılabilir ve ekonomik olabileceğini ispatlıyor.

 

 

 

Dacia Duster ekonomik bir araç:

 

 Satın alırken ekonomik: Rakipsiz bir fiyat/iç mekân genişliği/ürün özellikleri dengesi sunuyor. 

 

Kullanımda ekonomik: Düşük yakıt tüketimli ve CO2 salımlı motor seçenekleriyle donatıldı. Dacia Duster’ın dizel versiyonları 4X2 versiyonda 140 g CO2/km’den daha az bu nedenle Dacia eco² imzasını taşıyor,  4X4 versiyonda ise 150 g/km’den az CO2 salım değerleri sergiliyor.

 

 

 

Dacia, Duster ile her türlü yol koşulunda kullanılabilen sağlam, güvenilir ve çekici bir tasarıma sahip bir 4×4’ün ekonomik ve ulaşılabilir olduğunu gösteriyor. 2004 yılında Logan Sedan’ın lansmanıyla çekici tasarımlı, uygun kullanım maliyetli, güvenilir ve sağlam bir otomobilin uygun fiyatlı olabileceğini göstererek otomotiv dünyasında devrim yaratan Dacia, Duster sayesinde bu kez de 4×4 dünyasındaki yerleşik inanışları alt üst ediyor.

 

Geniş çamurlukları, krom kaplamalı büyük radyatör kafesi ile koruyucu tamponu Dacia Duster’ın 4X4 genleri hakkında hiç bir kuşkuya yer bırakmıyor. Yandan bakıldığında, kasanın yüksek konumu, belirgin çamurlukları ve kaporta koruma bantları sürücüyü en zorlu zemin ve yol koşullarının üstesinden gelmesini sağlıyor.

 

 

 

Dacia Duster, 4,31 m uzunluğu ve 1,82 m genişliği ile, kompakt boyutlara sahip olan bir araç. Aracın büyüklüğü, off-road kullanımda olduğu gibi, şehir ortamında da aynı rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. Dacia Duster, bir yandan arazi araçları dünyasına aidiyetini gösteriyor, diğer yandan çekici çizgiler sergiliyor.  

 

Dünyanın her yerinde her tür zemin ve yol şartlarında kullanılmak üzere tasarlanana Duster, yüksek ve güvenli sürüş arayışında olan ancak günlük hayatlarında dört çekere gerçekten ihtiyaç duymayan müşteriler için 4X2 versiyon olarak ve daha geniş bir kullanım için 4X4 versiyon olarak mevcut.

 

 

 

Dacia gamının 6. modeli olan Duster markanın felsefesine sadık kalıyor : Rakipsiz fiyat/iç mekân genişliği oranı ile kontrollü tüketimi sayesinde düşük kullanım maliyeti, optimal güvenlik seviyesi ve yüksek dayanıklılık özellikleri sunuyor.

 

 

 

Dacia Duster her ne kadar fiyatıyla küçük şehir modelleri sınıfında yer alıyorsa da,  dış ve iç boyutları onu daha çok bir üst kompakt (orta boy) modeller sınıfına  yerleştiriyor.

 

Dacia Duster 5 yetişkin yolcuya rahatlıkla ulaşım olanağı sunuyor. Gerek arkada ve gerekse önde oturan yolcularına  Dacia Logan Sedan ile aynı iç mekân genişliğini sunuyor.

 

 

 

Dacia Duster’ın bagajı da aracın kompakt boyutları düşünüldüğünde rakipsiz bir kapasite sağıyor.  Bagaj ISO standardında 475 dm³ ‘e kadar (versiyonlara göre) kapasite sergiliyor. 

 

Dacia Duster 4X2 ve 4X4 versiyonları, Renault grubunun araçlarının çoğunda kendilerini kanıtlamış olan 1.6 16v 110 bg benzinli ve 1.5 dCi 85bg, 90bg, dCi 105 ve 110bg dizel motor seçenekleri ayrıca LPG versiyonuyla tüketicinin beğenisine sunuluyor. 

 

 

 

Bu motorlar, Dacia markasını simgeleyen sağlamlık ve ekonomik bakım kolaylığı kriterlerine mükemmel bir şekilde uyuyor. Duster’in düşük ağırlığıyla birleşen bu motorlar, Dacia’nın bu 4X4 modelinin kontrollü bir yakıt tüketimi ve performanslı bir çevre bilançosu sunmasını sağlıyor; çünkü 1.5 dCi dizel versiyonlar 4X2 versiyonda 140 g/km’den daha az – ve bu nedenle Dacia eco² imzasını alıyorlar – ve 4X4 versiyonda ise 150 g/km’den daha az CO2 salım değerlerine sahipler.

 

 

 

Dacia Duster Renault grubunun güvenlik konusunda genel kabul gören tüm uzmanlığından yararlanıyor. Dacia’nın 4X4’ünde elektronik fren dağıtıcı (EBV) ve acil fren yardımı (AFU) fonksiyonlu Bosch 8.1 ABS sistemi kullanıldı. Pasif güvenlik alanında, Dacia Duster’da sürücü hava yastığı ve 3 noktalı güç limitörlü emniyet kemerleri standart olarak sunuluyor.