Herkese merhaba

Yaklaşık 2 aydır yayın hayatına merhaba diyen otomobil rüyası sitemizden herkese sevgi ve selamlarımı sunuyorum..

Bu sektörün içinden Hakan Alkan arkadaşımla birlikte kurmaya karar verdigimiz bu sitemize, yaklaşık üç aylık bir ön çalışma ile son halini verdik. Tabiki bu aşama da dostlarımızın fikirlerine sık sık baş vurduk, bize destek veren fikirlerini, eleştirilerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum..

Sitemizde en güncel otomobil haberlerini, testlerini, motor sporlarını, lansmanları ve otomobil ile ilgili her şeyi, renkli kişilerle röportajlara yer vereceğiz.

Herkesin bir tutkusu vardır. Benim de en büyük tutkularımdan bir tanesi otomobiller olmuştur.. Bu tutkumu bu siteyle bütün otomobil severlerle paylaşmak istedim.. Sizlere geçen gün bir dost sohbetinde karşılaştığım bir amcayla olan sohbetimizi aktarmak istiyorum. Sohbet koyulaştıkça tabi ki herkesin tutkusu öne çıkıyor, neydi o eski otomobiller diye sohbet koyulaşmaya başlıyor. İçinden bir ah çekip başlıyor, eski İmpalalar, eski Mercedesler nerdeyse bir şehir de sayılabilecek kadar az otomobil olduğunu, bir ilçeye ilk otomobilin ne zaman geldiğini, ve nasıl karşılandığını anlatıyor. Bir mahalleye bir Otomobil gelse artık o mahalleli için düğün, bayram gelmiş gibi mahallelinin tüm işi gücü bırakıp pencerelere nasıl çıktığını anlatıyor. Hele çocukları hiç sormayın, Otomobilin arkasından bir merasim, bir düğün varmış gibi nasıl koştuklarını anlatıyor. Sonrası malum tabiki gittikleri her yerde konuşmaya, geçen gün bizim mahalleye bir Otomobil geldi diye nasıl böbürlendiklerini, o andan itibaren artık yastığa başını koyduğun da, sevdigiyle buluşan gençlerin bir gün ben de böyle bir otomobil alacağım seni gezdireceğim hayalleri devam edip gidiyor. Eskiye özlem her zaman tatlı bir duygu olarak benliğimiz de saklıdır. Günümüzde yapılan bazı etkinliklerde de eski, bakımlı, gösterişli o ilk gözağrısı otomobilleri görmek mümkün. Bu sene çekilen diziler de kullanılan araçlar tamamen eski model araçlar, kullanılan tema eski temalar, otomobilin sokağa giriş sahnesinde aynı eskisi gibi arkasında çocuklar koşup, evin önüne kadar gelmeleri, otomobil giderken yine sokağın başına kadar uğurlamaları, eskiye özlemin bugüne yansıması, en çok reytingi de bu diziler alıyor..

Bu güne geldiğimiz de artık o kadar çok modelde otomobiller var ki sokaklar, şehirler onlarla dolup taşıyor ve insanların en büyük yardımcısı ve arkadaşı olmuş durumdalar. İlk zamanlar tek bir model varken artık çoğalan modeller sayesinde en iyisini içlerinden seçip alıyoruz. Otomobil firmaları her sene güzel görünümlü daha estetik otomobiller yapıyorlar..

Gerçekten insan o direksiyon başına geçince değişiyor, sürdüğün aracın performansına göre de heyacanı artıyor. Derler ya abes kaçmasın”At sahibine göre kişner”. O duyguyu yaşıyorsun.

Otomobil firmaları da her geçen gün estetik, dizayn, performansa ve en önemlisi çevreye duyarlı otomobiller üretmek için birbirleriyle yarışıyorlar, bu gelişen teknoloji ile ileride daha da ön plana çıkacaklardır..

Tüm otomobil üreticileri bu yönde Ar-Ge çalışmalarını son sürat devam ettiriyorlar. Gelecekte daha neler görürüz kestirmek zor değil, yakın gelecekte havada uçan otomobilleri görmek de pek imkansız gelmiyor bana ..

Başka bir yazımda buluşmak dileğiyle,

Sevgiyle kalın…
Hakkı Günerkan