HL İnci Çelik 19. Yılını Başarılarıyla Kutladı. Türkiye’nin En Büyük Çelik Jant Üreticisi. HL İnci Çelik Bir Yılda %23 Büyüdü.

 Dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels Group ile İnci Holding’in ortak yatırımı olan HL İnci Jant San. A.Ş, çelik fabrikasının 19. yılı tüm çalışanları ile kutlandı. Binek ve hafif ticari araçlar için çelik jant üretimi yapan HL İnci Çelik, Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki 14.000 m²’ si kapalı, toplam 37.000 m²’lik fabrikasında, yeni hat yatırımları ile mevcut otomasyonunu geliştirerek, kapasitesini 1998 yılında yıllık 1.400.000 adet iken, 2012’de 4.700.000 adede çıkarak Türkiye’nin en büyük otomobil çelik jant üreticisi olmuştur.

Manisa Anemon Otel’de düzenlenen HL İnci çelik jant fabrikasının 19. yılını kutlama gecesine; HL Jantaş ve HL İnci YK Başkanı Mustafa Zaim, İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim ile İnci Holding Yöneticileri, İnci Ailesi ve HL İnci Çelik çalışanları katıldı.

Gecede konuşma yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, İnci Grubu’nun başarılarının arkasındaki en büyük gücün,  müşterilerin, bayilerin ve çalışanların verdiği destek ve duyduğu güven olduğunu vurgulayarak, İnci Holding’in başarılarının geçici olmadığını, nesilden nesile artarak geçtiğini ve çoğaldığını belirtti.

HL İnci ve HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim şunları söyledi, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir önceki yıla göre daha büyük başarıları beraberce kutlamanın sevincini ve gururunu sizlerle paylaşıyorum. 2011 yılında 4 milyon’a yakın adet jant ürettik, 2010 yılına göre %23 büyüdük. 2012 yılında ise %8 büyüme planlıyoruz. Pazarımız daralırken biz büyüyoruz.

Zaim, daralan pazar koşullarında, yıkıcı rekabetin doruğa ulaştığını, bu rekabetçi düzeyi yakalamayanlar firmaların küçüldüğüne ya da yok olduğuna değindi. Zaim şöyle devam etti, “Biz büyüyoruz çünkü sürekli gelişerek dünyanın en kaliteli jantını en rekabetçi fiyatlarla tüm dünyaya verme başarısını gösteriyoruz. Hayes Lemmerz İnci Çelik çalışanlarının başarısıyla, takımın başarısıyla, ne kadar övünsek, ne kadar gururlansak yeri. Biz büyük bir takımız. Zaim sözlerini çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine ve ortakları Maxion Wheels Group ve İnci Holding’e teşekkür ederek bitirdi.

Son olarak söz alan HL İnci Çelik Genel Müdürü Cemal Aydoğan ise başarılarında emeği geçen tüm çalışanları kutlarken; ekip olmanın, ben yerine biz demenin önemine ve HL İnci Çelik olarak bunu

başarıyla vurguluyor olmalarına değindi. Aydoğan, iş güvenliği konusunun önemine dikkat çekerek tüm çalışanların bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından 10 ve 15. yılını dolduran çalışanlar plaketlerini alırken, çeşitli projelerde dereceye girenler de ödüllendirildi. 19. yıl pasta kesiminin tüm çalışanlar ile birlikte gerçekleşmesinden sonra HL İnci Çelik’in 19. kuruluş gecesi müzik eşliğinde eğlence ile sona erdi.