SHELL VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇOCUKLARI TRAFİK KONUSUNDA EĞİTİRKEN EĞLENDİRECEK.

Shell & Turcas’ın sponsorluğunda EGM Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı tarafından açılan internet eğitim sitesi “Trafik Çocuk”, 11 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor

Yol emniyeti konusunda kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, bu kez çocukların trafik bilincini artıracak çok önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Shell & Turcas ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı’nın işbirliğiyle hazırlanan “Trafik Çocuk” isimli internet sitesi, eğlenceli oyunlar, çizgi filmler ve hayati bilgilendirmelerle çocuklara trafik eğitimi verecek. Sitenin ilköğretim çağındaki 11 milyon  çocuğa ulaşması hedefleniyor.

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla toplumsal değer yaratan Shell & Turcas, yol  emniyeti konusunda çok önemli bir adım daha atıyor. Shell & Turcas’ın sponsorluğunda Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı işbirliğiyle hazırlanan “Trafik Çocuk” adlı internet sitesi, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarda trafik ve yol emniyeti bilincinin artmasına katkı sağlayacak.

Yaklaşık 11 milyon çocuğa ulaşmayı hedefleyen www.trafikcocuk.com sitesinde, trafik konusundaki hayati bilgiler; oyun, animasyon ve çizgi film gibi eğlenceli içeriklerle sunuluyor.

Sitede, “Trafik Güvenliği”, “Trafik Polisinin Görevleri”, “Trafik Haftası”, “Trafik İşaretleri”, “Trafik TV”, “Oyun Parkı”, “Eğitmen ve Aile” gibi bölümler yer alıyor. Yayalar, sürücüler, yolcular, bisiklet ve scooter kullananlar için trafik kuralları, ilk yardım bilgileri, emniyet kemerinin kazalardaki önemi gibi hayati bilgilendirmeler çocuklara sesli, animasyonlu ve eğlenceli oyunlarla sunuluyor. Trafikle ilgili bilgileri ise Güven Ağabey isimli trafik polisi çizgi karakteri veriyor. Sitedeki oyunlar aylık olarak yenilenecek ve siteye gerçekleşen ziyaret sayısı takip edilebilecek. Çocukların kendileriyle özdeşleştirebilecekleri çizgi karakterler sitenin yapımcısı CPS Prodüksiyon tarafından tasarlandı.