Tuncay Özilhan: “Ortak Başarıyı Daha da İleri Taşımak İçin Çalışıyoruz”

Yenilenen D-MAX‘i Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan

ve Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi tanıttı

Tuncay Özilhan: “Ortak Başarıyı Daha da İleri Taşımak İçin Çalışıyoruz”

Tüm dünyadaki kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda yeniden tasarlanan Isuzu’nun güçlü pick-up’ı D-MAX, Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen bir showla tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve yaklaşık 30 yıldır Anadolu Grubu ile başarılı bir işbirliği olan Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi de katıldı.

Yoğun katılımın olduğu tanıtım toplantısında ilk konuşmayı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan yaptı. Anadolu Grubu-Isuzu işbirliğinin Türkiye’nin ilk Japon ortaklığı olduğunu ve 30 yıldır bu ortaklığı başarı ile sürdürdüklerini ve ortaklaşa gerçekleşen başarıyı daha ileri taşımak için çalıştıklarını söyleyen Tuncay Özilhan şöyle konuştu:

“ İş dünyasının rekabetçi ortamında karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde geliştirdiğimiz ilişkilerle artık birbirimizi daha iyi tanıyor, daha kolay anlıyoruz. Bu noktaya gelmemizde birlikte çalıştığımız herkesin katkısı bulunuyor. Bu vesileyle İstanbul’da bizleri ilk kez ziyaret eden Isuzu Japonya Başkanı Sayın Hosoi ve şahsında Japon dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Dile kolay 30 yıla yakın bir süreyi geride bıraktık. 1984 üretime başladık. 1997 yılında halka açıldık. 1999’da Şekerpınar’daki üretim tesislerimize taşındık. Bugüne kadar 125 bin araç ürettik. İthal ettiğimiz araç sayısı 35 bin oldu. 11 bin aracı üretip ihraç ettik. Sattığımız araç sayısı 160 bin. Toplam ciromuz yaklaşık 5.4 milyar dolar. Toplam ihracat  ciromuz 600 milyon dolar. Ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz başarıyı daha da ileri taşımak için çalışıyoruz. Bu çabanın yeni adımlarından biri bugün lansmanını yaptığımız yeni ISUZU D-MAX. Piyasaya çıktığı 2002 yılından beri dünyada 2 milyonun üzerinde satış yapan Isuzu’nun pick-up’ı dünyanın en kaliteli dizel motorunun yanı sıra otomatik vites seçeneği sunan ilk hafif ticari aracı. Yakından tanıyacağınız D-MAX bir çok özelliklere sahip. Lansmanımızda bizlerle birlikte olduğunuz için  hepinize teşekkür ediyorum.”

Tuncay Özilhan’dan sonra sahneye gelen Japonya Isuzu Motors Limited Başkanı Susumu Hosoi şunları söyledi:

 “Yepyeni D-max’imizi piyasaya sürdüğümüz bugünde bizleri yalnız bırakmayan saygıdeğer misafirlerimize en samimi duygularımla teşekkür etmek istiyorum. 

Teşekkürlerimi aynı zamanda Isuzu’ya gün geçtikçe artan bir bağlılık ve özveri dolu bir yaklaşım içerisinde olan bayilerimize ve neredeyse 30 yıldır birlikte çalıştığımız uzun vadeli partnerimiz Anadolu Isuzu’ya da iletmek istiyorum. Yine Anadolu Grubu’na ve ITOCHU Corporation’a, uzun vadeli ortaklığımızda muhteşem karşılıklı anlayışları için en samimi şekilde şükranlarımı sunmak istiyorum. 

Bildiğiniz gibi, Anadolu Grubu ile ortaklığımız; 1984 yılında ortak girişim firması Anadolu Isuzu’nun Isuzu kamyon üretimini Türkiye’de başlatmasıyla doğdu.  Bu, bazılarınızın farkında olduğu gibi, otomotiv sektöründeki ilk Türk-Japon ortak girişimiydi ve bizler de bugüne kadar büyük başarıların keyfini çıkarmaya devam ettik. 

Bunu fırsat bilerek; liderliği, anlayışı ve Isuzu işletmesine Türkiye’deki desteğinden dolayı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncay Özilhan’a şükranlarımı sunuyorum.

Bugün tanıtımını yapacağımız yeni modelimiz D-MAX, Ar-Ge merkezimiz Japonya’dan Tayland’a taşındıktan sonra geliştirilen ilk araç ve bu modeli satış aşamasına getirmek için muazzam zaman ve emek harcamış bulunuyoruz. Bu yüzden bu modeli gururla “Yeni Nesil Pick-up” olarak adlandırıyoruz. 

“Yeni Nesil Pick-up ”da sadece yakıt tüketimi verimliliğini artırmakla kalmadık; aynı zamanda çevre güvenliği, dayanıklılık, kullanım alanı ve yük kapasitesinde de gelişim kaydettik. Dahası; aracın tasarımı pick-up’ın gücünü yansıtmanın yanı sıra, aracın büyük ölçüde artırılmış aerodinamiğine katkıda bulunan akıcılığı temsil ediyor. İnanıyoruz ki, yeni D-Max Türk tüketicileri tarafından büyük beğeni ile karşılanacak. Isuzu’nun, yüksek kalite anlayışıyla sizleri tatmin edecek göz alıcı araçlar sunmaya devam edeceği sözünü de vermek isterim. Isuzu’ya şimdiye kadar vermiş olduğunuz desteği şimdiden sonra da bekliyoruz.

Son olarak; yeni D-Max’in üstün başarılar elde etmesini temenni ederek hepinize sağlık ve başarılar diliyorum”

Konuşmalardan sonra Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi sahnedeki 2012 model D MAX’in örtüsünü açtı. Alkışlar, müzik ve konfeti eşliğinde örtüsü açılan D MAX’e binen Özilhan ve Hosoi gazetecilere poz verirken konuklara araçla ilgili bilgi verdi.

Baştanbaşa yenilenen 2012 model D- MAX’in tanıtım toplantısına Isuzu Motors Japonya, Itochu Japonya ve Anadolu Grubunun üst düzey yöneticileri, Anadolu Isuzu yöneticileri ve değerli iş ortakları da katıldı.

 Yeni ISUZU D-MAX

 Üstün aktif ve pasif güvenlik özellikleri

  •  Aerodinamik sportif tasarım
  • Twin turbo 163 ps dizel motor ve 400 Nm tork
  • Düşük yakıt tüketimi

 Piyasaya çıktığı 2002 yılından beri tüm dünyada 2 milyonun üzerinde satış yapan Isuzu’nun güçlü pick-up’ ı D-Max, tüm dünyadaki kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda daha güçlü olmak üzere yeniden tasarlandı.

 İlk jenerasyon Isuzu D-MAX, Isuzu’ nun yüzyılı aşkın süredir sahip olduğu araç üretim deneyimi ve dünyanın en kaliteli dizel motoru ile kısa zamanda zirveye tırmanmıştı. 2004 yılında pick up pazarını, arazi vitesi yerine 4×4’ e düğme ile geçiş sağlayan “ Shift on the Fly” sistemiyle tanıştıran Isuzu D-MAX, otomatik vites seçeneğini de sunan ilk pick up olmuştu.

Isuzu’ nun yüzyılı aşkın araç üretim deneyimiyle baştan yaratılan yeni Isuzu D-MAX şimdi bir öncekinden daha sportif, güvenli ve güçlü bir araç olarak pazara giriş yapıyor.

 Agresif ve sportif dış görünüş

Mükemmel oranlara sahip ve görsel uyum sergileyen akıcı tasarım çizgileri, yan profilden arka kısma kesintisiz uzanan karakter çizgileri ile “sportif” bir tarza sahip olacak şekilde yeniden tasarlanan yeni ISUZU D-MAX,  kaslı çamurluk ve kama şeklindeki dizaynı ile güçlü ve atletik bir görünüme sahip. Tümüyle yenilenen kabin tasarımı daha fazla alan ve daha fazla şıklık ile hoş bir seyahat keyfi sunuyor. Binek segmentinde görmeye alışık olduğumuz arka stop lambalarında kullanılan  LED tipi aydınlatma ve projeksiyon tipi ön farlar ile ISUZU D-MAX kendi segmentinde bir ilke imza atıyor.

 Üstün aktif ve pasif güvenlik öğeleri

Yeni ISUZU D-MAX üstün güvenlik sistemleriyle donatıldı. Tüm versiyonlarında standart olarak sunulan sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları, kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), çekiş kontrol özelliğine (TCS)  sahip elektronik stabilite kontrol sistemi (ESC), panik fren yardım sistemi (BAS) ve güçlendirilmiş yeni kabin iskeleti ile yeni ISUZU D-MAX daha güvenli sürüş keyfi sağlıyor.

   4.000.000 km test edildi

Isuzu için güvenlik kadar güvenilirlik de önemli. Bunun için yeni ISUZU D-MAX 4 milyon kilometre boyunca çok sayıda test sürüşüne tabi tutuldu. Bu mesafe dünya etrafında atılan 100 tura eşdeğer.  Bu ise yeni D-MAX ile uzun yıllar boyunca büyük işler yapılabileceği anlamına geliyor.

 Yeni twin turbo, güçlü ve verimli motor

Isuzu mühendisleri, yeni D-MAX’i geliştirirken motorun tepkisinden veya güç çıkışından ödün vermeksizin yakıt tüketimi ve emisyon konularına daha fazla odaklandı. 

Devir aralıklarında daha iyi tepki sağlayan  “Twin Turbo” sistemi ile tüm düşük motor devirlerinde daha fazla performans, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha az egzoz emisyonu sağlandı. Yeni 4JK1-TCHi motor, daha iyi yanma performansı sağlayan, daha iyi yakıt ve hava karışımı gerçekleştiren “Yüksek Türbülans” özelliğine de sahip.

Yeni Isuzu D-MAX, ülkemizde 163 beygir gücünde ve 400 Nm torka sahip 2,5 lt dizel twin turbo motor ile satışa sunulacak.

 Sınıfının en düşük sürtünme katsayısı (Cd)

Yeni Isuzu D-MAX selefine kıyasla %5 daha az sürtünme katsayısı ile daha az yakıt tüketimi ve daha fazla performans vaad ediyor. Düşük sürtünme katsayısı ise daha az kabin gürültüsü anlamına geliyor.

 Modernleşen 4×4’ e geçiş sistemi ve kullanım kolaylığı

4x 4’ e geçişleri şık tasarımlı bir düğmede toplayarak sürücüye kullanım kolaylığı sağlıyor.

Otomatik cam ana kontrol düğmeleri, sürücüye ergonomik bir kullanım sağlamak üzere direksiyon simidinin bitişiğine yerleştirilmiş. Daha büyük tasarlanan kontrol düğmeleri ergonomiyi arttırıyor. Yeni D-Max’taki iç kapı kolları, çok büyük ellere sahip kullanıcıların veya eldivenli kullanıcıların bile rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

Otomatik ayarlanabilen, katlanabilen ve ısıtmalı sinyalli yan aynalar ise hem güvenliği hem de konforu sağlıyor. Direksiyondan kumandalı live surround ses sistemi ve cruise control (hız sabitleyici) ise konforlu sürüş sağlıyor.

 Haziran 2012’ de satışta

Yeni Isuzu D-Max, ülkemizde çift kabinde 55.000 TL’ den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim perakende satış fiyatları ile Haziran ayının ikinci yarısında satışa sunuluyor.

6 ileri manuel ve 5 ileri otomatik vites seçeneği, 4×2 ve 4×4 olarak farklı çekiş sistemlerinde çift kabinde beş farklı paket seçeneğine sahip olacak yeni ISUZU D-MAX’ in 4×4 V-Cross paketinde deri koltuk, ısıtmalı ön koltuklar, elektrik kumandalı sürücü koltuğu, iklim kontrollü klima ve yan basamak öne çıkan özellikler.

Aracın tanıtımı dün (18 Haziran’da)  Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Teras’ ta Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve yaklaşık 30 yıldır Anadolu Grubu ile başarılı bir işbirliği olan Japonya Isuzu Motors Lİmited’ in Başkanı Susumu Hosoi’nın katılımı ile gerçekleşti.